Skip to content

XI Ogólnopolski Rajd na Orientację

Przejście Smoka

2 – 3 października 2021 r.
Puszcza Iłżecka

O Rajdzie

XI edycja!

Rajd Przejście Smoka organizowany jest przez Klub Imprez na Orientację STOWARZYSZE od czasów zamierzchłych, w zasadzie Przejście było pierwsze, a Klub dopiero później. W tym czasie Rajd wielokrotnie wchodził w skład ogólnopolskich Pucharów imprez na orientację, a powracający Uczestnicy pokazują, że jest wydarzeniem lubianym.

Rok 2019 był rewolucją, w pulę tras weszły sportowo-wytrzymałościowe zawody długodystansowe, a sam Rajd został włączony w Puchar Polski Maratonów na Orientację, stanowiąc z tego co wiemy pierwsze zawody jednocześnie zaliczane do Pucharów MnO PTTK oraz PMnO.

Rok 2020 to kolejna rewolucja – niestety mniej szczęśliwa. Zmiany wywołane sytuacją związaną z pandemią ostatecznie doprowadziły do odwołania Rajdu.

W bieżącym, 2021 roku podejmujemy kolejną próbę organizacji zawodów na terenie planowanym na rok 2020 – czyli w Puszczy Iłżeckiej. Ponownie na naszych trasach uczestnicy będą mogli wybrać pomiędzy rywalizacją w Pucharze PTTK jak i w Pucharze Maratonów PMnO! Oczywiście nie zapominamy również o osobach początkujących i po prostu ciekawych – będą trasy też rekreacyjne i krajoznawcze.

A do tego: tereny z historią w tle, piękne lasy i tym razem na pewno – wieczorne ognisko!

Zapraszamy do udziału!

Organizatorzy