Skip to content

O rajdzie

O rajdzie

XI edycja!

Rajd Przejście Smoka organizowany jest przez Klub Imprez na Orientację STOWARZYSZE od czasów zamierzchłych, w zasadzie Przejście było pierwsze, a Klub dopiero później. W tym czasie Rajd wielokrotnie wchodził w skład ogólnopolskich Pucharów imprez na orientację, a powracający Uczestnicy pokazują, że jest wydarzeniem lubianym.

Rok 2019 był rewolucją, w pulę tras weszły sportowo-wytrzymałościowe zawody długodystansowe, a sam Rajd został włączony w Puchar Polski Maratonów na Orientację, stanowiąc z tego co wiemy pierwsze zawody jednocześnie zaliczane do Pucharów MnO PTTK oraz PMnO.

Rok 2020 to kolejna rewolucja. Częściowo wymuszona zupełnie nową sytuacją społeczną, która sprawia, że trudno myśleć o tak integracyjnych zawodach jak poprzednie. Zdecydowaliśmy się więc skupić na przygotowaniu zawodów w konwencji sportowej – także ze względu na to, że łatwiej takie zawody zorganizować w sposób bezpieczny.
Zmieniająca się sytuacja nie ułatwia planowania, ale już wiemy, że rajd się odbędzie i liczymy, że będziecie mogli spędzić z nam w tym roku fantastyczny czas!

Zapraszamy do udziału!

Organizatorzy